Kačka ke kachně sedá u Kaliny

teplakacka

Ve středu jsem slavila narozeniny, a jak jsem už zmínila, byla jsem pozvaná od Alkohol.cz na degustaci ovocných destilátů. Co všechno jsem ochutnala Vám popíšu v dalším článku, protože něco takového jsem zažila poprvé. Ochutnávka vína, by se ke mně hodila více, ale to asi až příště. 
Já, která moc pálenky nemusí, sem si k sobě přizvala Ilonku, která je dokáže uznale ocenit a vychutnat. Tato sláva byla v podniku Kalina Ateliér, který je otevřen teprve krátce a mě zaujal už tím, že propojuje umění s jídlem, což mi bylo velmi sympatické a naladil mě tak na mou notu. 


Mirek Kalina byl osobně přítomen, a k ochutnávce pálenek připravil 3 jídla, na které jsem se těšila, neboť jsme na akci šla hladová.  S Mirkem jsme si potykali a probrali zážitky z natáčení Mastechefa, ukázal mi kuchyň a já se tak seznámila se soutěžícím  z minulé kuchařské soutěže … té lepší řady. Jeho společník s námi seděl u stolu a nabídl se, že nám ukáže i ostatní prostory Pachtova paláce, ke kterým Atelier Kalina patří. 
Hotel byl v minulosti rezidencí hraběte Karla Pachty a kdysi v něm při svém pobytu v Praze přespával Mozart a Casanova. Mirek Kalina nám k degustaci připravil: 


Nadívaný pečený bok s medvědím česnekemZvěřinou sekanou s bramborovou kašíKachní rillettes, který byl mým favoritem.Když se Mirek zeptal, co mi chutnalo nejvíc,  je jasné, že jsem řekla kachní specialitku a pozvala ho k nám na stánek 29. 4. Slíbil, že se s rodinou zastaví :)Takže pokud procházíte od Národního divadla ke Karlova mostu, rozhodně zajděte alespoň na drink do prostor Pachtova paláce. Mají nádhernou a tichou zahrádku, což bylo překvapující na to, že jsem v úplném centru Prahy :) Dělají prý i výborné snídaně v kavárně hned vedle Mirkova ateliéru, a ne za turistické ceny


Jo a věděli jste, že i barové pulty se sbírají? Tento byl zakoupen v dražbě z nejlepšího pařížského hotelu. 

teplakacka

Ráda ochutnávám, ráda vařím a cestuji. Z cest si přivážím recepty, které pak doma vařím a kombinuji.

Copyright @ 2014, Teplá kačka