Wonton chilli polévka

teplakacka

Právě jsme se vrátila z Londýna, kde to sice tentokrát, jak říkám s oblibou není „na tričko“, ale ruce bez rukavic tak šílené nezebou jako v Praze. 
Vzpomínám na Hong Kong, kdy mi byla šílená zima, když jsme si vyjela na výlet na Ostrov Lantau, kde stojí Big Budha.

 Šíleně lilo a mlha byla tak silná, že jsem byla ráda, že jsme vůbec něco viděla. Ihned při příjezdu jsem navštívila bistro, kde podávali polévku s knedlíčky, kterou jsem si ochutila notnou dávkou chilli omáčky, abychom se trošku zahřála. Ostrov Lantau musíte navštívit. Velké a snad i hlasité WAU, které jsem vyslovila, když jsem zahlédla sochu obrovského Buddhy na kopci, tenhle pohled se nezapomíná …Ostrov Lantau leží západně od hlavního města, mys Fan Lau Kok je nejihozápadnějším výběžkem speciální administrativní jednotky Hongkong. Hlavní turistickou atrakcí ostrova je klášter Po Lin s bronzovou sochou Buddhy, která byla s výškou 34 metrů a váhou 250 tun do roku 2007 největší Buddhovou sochou na světě. Na ostrově existuje také trapistický klášter, který chová hovězí dobytek a produkuje vlastní mléko. Na Lantau je i přehrada Shek Pik, která zásobuje Hongkong pitnou vodou.


Recept na polévku má každá rodina v Číně jiný. Já mám radši pálivější chutě a tak jsem si ho upravila podle svého. Kdo však nechce v polévce chilli olej, nemusí ho tam dávat. 

Ingredience

1 stroužek česneku
1 jarní cibulka
velká hrst koriandru, nechejte si trochu na ozdobu
1 jarní cibulka
2 listy čínského zelí list
200 g mletého hovězího
1 polévkové lžíce lehké sójové omáčky
2 polévkové lžíce sezamový olej
20 ks wonton plátky
1 thajské chilli

Vývar:

200 ml kuřecího vývaru
1/2 polévkové lžíce ústřicovou omáčkou
 2 polévkové lžíce chilli olej, např. Chiu Chow

Jak na to 

Najemno nasekejte česnek, jarní cibulku, koriandr, čínské zelí a dejte do mísy. Přidejte hovězí mleté spolu se sójovou  omáčkou a sezamovým olejem. Smíchejte všechno dohromady. Do plátku wontonu dejte trošku směsi a přeložte do trojúhelníku. Cípy dvou okrajů, spojte k sobě. 

Umístěte všechny wontons do pařníku na cca 5-10 minut, dokud se těsto jakoby nesmrskne.  
Přiveďte kuřecí vývar do varu v hrnci, vmíchejte ústřicovou omáčku a chilli olej.


Do misky dejte vývar, vložte 3-4 wonton knedlíčky, posypte koriandrem, jarní cibulkou a chilli. 

teplakacka

Ráda ochutnávám, ráda vařím a cestuji. Z cest si přivážím recepty, které pak doma vařím a kombinuji.

Copyright @ 2014, Teplá kačka